"Мені неприємно максимально": дівчина відповіла на реакцію Зеленського щодо "затримання" у Рівному

14:54, 26 тра. 2019
 

Президент Володимир Зеленський відреагував на вчорашні події із "затриманням" у Рівному та складанням адмінпротоколу на двох рівнян, які тримали на майдані Незалежності плакати з написами за імпічмент президента.

У своєму фейсбуці В.Зеленський написав:

"З’ясував ситуацію щодо нібито затримання хлопця та дівчини, які влаштували проти мене протест у Рівному. Ніякого затримання не було, але правоохоронці могли діяти м’якше. В поліції проведуть службову перевірку.
Закликаю МВС не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо люди не порушують правопорядок. Критики не боюся".

Сама 16-річна Дар’я, яка була учасницею акції, з дозволу матері прокоментувала допис В.Зеленського так:
"Я просто не розумію, чому він написав, що нас не затримували. Нам казали, що ми затримані, це було дуже грубо. Як президент може казати, що нас не затримували - я не розумію. Мені неприємно максимально".

Зазначимо, що за годину до того у поліції області заявили про проведення службової перевірки щодо дій працівників міськвідділу.

Як ми повідомляли учора, через акцію за імпічмент президенту у Рівному на двох учасників та матір неповнолітньої дівчини склали адмінпротоколи. 16-річна Дар’я Коцюруба розповіла про події так: 

– Мене і мого друга особисто не задовільнили призначення кварталівців на державні посади і призначення люстрованих нещодавно людей на державні посади і виступи президента російською мовою на території України, – пояснює Дар‘я Коцюруба, – це були головні причини. У нас писало на плакатах «Україна – поза законом», «імпічмент президенту», «не кумовство, а по-братськи» і ще був один плакат, але я уже забула який.

Дарина Коцюруба розповідає про те, що перехожа погрожувала закатати їх з товаришем в асфальт. Після цього до них підійшов поліцейський:

– Показав свій жетон дуже мимоходом, провів з нами коротку бесіду хвилини на дві і запропонував піти в відділок для дачі пояснень. Коли я запитала, чи будуть на нас складати адмінпротокол, він сказав що ні, не будуть,розповідає Дар‘я Коцюруба.

Дарина з товаришем пройшли до відділу поліції. Далі про події каже таке:

– Мені нічого не сказали, вільна я не вільна. Я сиділа в холі близько двох годин після того як мене туди привели. Я встигала за цей час вийти в магазин за кавою і за водою, мені ніхто не казав ні слова, а потім спустилася жіночка – Паламарчук Ганна Олександрівна, мені здається. І ця жіночка почала казати мені в грубій формі, щоб я підходила до неї і йшла на гору для дачі показань. Я не пішла, я вийшла на вулицю, тому що була без матері і не була особо затриманою. Вона почала мені перегороджувати дорогу. Я не могла пройти. Вона почала кричати на мене. Вона почала дзвонити своєму «головному», як вона сказала. Він прийшов і сказав мені, що я все таки затримана. Вони кричали на мене, тисли. Ця пані, вона декілька разів говорила мені, що я псую їй сьогодні день, тому що вона хотіла повести кудись сина, а через те, що я така нагла вона не може цього зробити. Вона подзвонила йому при мені і сказала «привіт, мій маленький, ми мали з тобою сьогодні піти, але в мене тут на роботі так дівчинка нагла, що ми не можемо нікуди з тобою піти». І це все при мені робилося,каже Дарина Коцюруба.

З відділку Дар’ю з відділку забирала її мама.


– Через годину мені дзвонять з криками. Вже дитина в істериці. Чую крики, не крики, підвищений тон. Ось і що я маю приїхати,каже матір Дар‘ї Наталія Коцюруба.

Заступник начальника Рівненського міськвідділу поліції Іван Теліга пояснив ситуацію кореспонденту UA: Рівне так:

– Сьогодні близько обіду до нас звернулися громадяни про те, що двоє осіб здійснюють мітинг на майдані незалежності з метою дискредитації президент України Володимира Зеленського. Під час перевірки даної інформації було виявлено одну неповнолітню дівчину 16 років та хлопця 20 років, в яких були чотири плакати ними ж намальовані. Даних громадян було запрошено до Рівненського відділу поліції, після чого при проведенні перевірки було складено адміністративні протоколи за статтею 185-1, тобто неповідомлення відповідних органів при проведенні мітингів демонстрацій і так далі.

Так як дана громадянка була неповнолітньою, на її маму також було складено протокол за статтею 184 – неналежне виконання обов‘язків щодо виховання дітей. Оперативні матеріали скеровані до Рівненського міського суду для прийняття рішення згідно із законом,повідомив Іван Теліга.

Журналісти Суспільного також запитали у начальника міськвідділу поліції, на якій підставі затримували учасників акції.

– Дівчину і хлопця не затримували, а запросили у підрозділ для складання матеріалів про адміністративне правопорушення, – сказав начальник Рівненського міськвідділу поліції Василь Зелінський. – Ми змушені були реагувати на правопорушення.

________ 
27 травня
 
Давати оцінку правомірності складання адмінпротоколів не компетенція прокуратури, а виключно суду. Так прокоментували згаданий випадок у Рівненський місцевій прокуратурі. Як розповів її керівник Максим Горковенко, про інцидент вони дізналися з публікацій в інтернеті. Реагуючи на них, працівники прокуратури прибули у міський відділ поліції, але Дар’ї Коцюруби та Романа Філюка там вже не було.
 
– Перевірку з приводу законності складання адміністративних протоколів за статтею 185 Кодексу України про адмінправопорушення щодо цих осіб місцева прокуратура не проводила, оскільки вказане питання знаходиться поза межами компетенції органів прокуратури, визначених Законом України "Про прокуратуру". Законність складання вказаних протоколів оцінюється виключно судом. ГУНП в області призначено службову перевірку, тому з урахуванням матеріалів вказаної перевірки прокуратурою у подальшому буде дана оцінка діям працівників поліції, – сказав керівник Рівненської місцевої прокуратури Максим Горковенко.