Переможці відбору «Створюй із Суспільним»: які проєкти втілять у 2022-му

Переможці відбору «Створюй із Суспільним»: які проєкти втілять у 2022-му

20 гру. 2021

20 грудня оголосили імена переможців відкритого відбору творчих проєктів у межах програми «Створюй із Суспільним». Конкурсна комісія відібрала 74 проєкти зі 111 рекомендованих до захисту. У 2022 році їх реалізовуватимуть локальні продакшени та покажуть на регіональних телеканалах Суспільного.

Читайте також: Прифронтовим громадам розповіли про можливості, які надає Суспільне

39 із них успішно пройшли фінальний етап відбору — захист перед комісією з центрального офісу мовника — і готові до реалізації. Ще 35 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. До нього увійшли ті проєкти, що вирізняються яскравою ідеєю або енергією команди, однак у поданому форматі не готові до реалізації або потребують додаткового фінансування. Для них Суспільний мовник запропонує допрацювати ідеї за менторства продюсерів Суспільного. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку. 

До другого списку потрапили два рівненських проєкти:

  • «Точка неповернення»;
  • «Байди-кувати».

Творці першого розкажуть про долі жінок з невеликих громад, які опинилися у складних життєвих обставинах, але змогли докорінно змінити своє життя. Другий — про маловідомі ремесла, збережені на Рівненщині.

У 2021-му році за сприяння Суспільного та підтримки Рівненської філії в ефір вийшов  конкурсний проєкт «За покликом серця», який переміг у творчому конкурсі «Створюй із Суспільним» торік. Його реалізуєють рівняни Тетяна та Тимур Тимченки.

У листопаді у Рівненській філії Суспільного відбулись передпоказ і обговорення документального історичного фільму «Дорога смерті «Рівне-Сосонки». Документальну стрічку про наймасовіше вбивство євреїв у Рівному часів Другої світової на замовлення команди Суспільне Рівне зняли вінницькі документалісти з агенції «Фенікс Медіа».

Загалом, цього року на конкурс «Створюй із Суспільним» подали заявок не менше, ніж на відбір минулого року, — 193 ідеї проєктів з усіх регіонів України.

До складу комісії, що приймала захист проєктів у центральному офісі Суспільного, увійшли: Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного, голова Комісії; Марія Заіченко, виконавча продюсерка дирекції регіонального мовлення Суспільного, заступниця голови Комісії; Ярослав Лодигін, член правління Суспільного, відповідальний за платформу телебачення; Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин на Суспільному; Павло Коробчук, директор департаменту цифрового контенту та соцмереж дирекції цифрових платформ; Сергій Кривошея, директор департаменту маркетингу та реклами дирекції телебачення; Дарія Петрик, начальниця управління виробництва та програмування регіонального контенту департаменту управління регіональним контентом дирекції регіонального мовлення.

«Найбільше мене тішить у цьому відборі те, що, крім наших уже сталих партнерів, до нас почали приходити нові виробники, які мали попередній досвід виробництва контенту за грантової чи комерційної підтримки. Дехто відмічає, що наші конкурси — більш прискіпливі та вимогливі, і я погоджуюся з цими твердженнями, адже наша команда розуміє всю цінність використання грошей платників податків», — переконана Марія Фрей, генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного.

Важливою перевагою для проєктів було врахування, як програма може бути адаптована для соціальних мереж.

«Конкурс показав, що в Україні є багато проактивних продакшенів, які хочуть і вміють розповідати про самобутні аспекти нашої країни, дивувати. Під час відбору проєктів я звертав увагу на те, як вони пропонують презентувати себе через соціальні мережі, адже тут важливо влучно донести глядачу ключову ідею, щоб зацікавити до перегляду», — каже Павло Коробчук, директор департаменту цифрового контенту та соцмереж дирекції цифрових платформ Суспільного.

Сергій Кривошея, директор департаменту маркетингу та реклами дирекції телебачення, зазначив, що команди філій провели потужну підготовчу роботу: якість поданих до фінального відбору ідей та їх презентація були високими. 

«Було дуже цікаво відчути потужний творчий пульс із регіонів. Вкотре переконався, що проголошена на державному рівні політика децентралізації не може реалізовуватись повноцінно без створення фінансових та технологічних можливостей для креативної індустрії на місцях — операторів та режисерів, художників та дизайнерів, сценаристів та продюсерів. Конкурс “Створюй із Суспільним” — один з небагатьох на сьогодні дійсно потужних і життєздатних механізмів для розвитку креативних кластерів по всій країні. І що тут головне — на відміну, скажімо, від грантових проєктів — на сто відсотків відповідає інтересам нашого суспільства в цілому, адже реалізовується відповідно до місії Суспільного», — зазначив Сергій Кривошея, директор департаменту маркетингу та реклами дирекції телебачення.

Нагадаємо, програма «Створюй із Суспільним» розрахована на проєкти загальною вартістю реалізації від 50 000 до 1 000 000 грн на один проєкт. У 2019 році на відкритому конкурсі відібрали 34 ідеї проєктів для регіонального мовлення, у 2020-му — 68 ідей телепрограм. З 18 серпня до 30 вересня 2021 року тривало приймання заявок на відкритий конкурс ідей «Створюй із Суспільним». Потім регіональні команди Суспільного провели технічний відбір і пітчинг ідей. 

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.