Шосте село у Здолбунівському районі вирішило проголосувати за перехід у ПЦУ (ФОТО) (ОНОВЛЕНО)

13:05, 9 лют. 2019
 
Шосте село у Здолбунівському районі вирішило проголосувати за перехід у ПЦУ (ФОТО) (ОНОВЛЕНО)

У передобідню пору сьогодні, 9-го лютого на парафіяльних зборах таке рішення прийняла громада села П’ятигори. Про це повідомив голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук. 

 

- У клубі села П’ятигори зібралося понад сто осіб, які формують місцеву Свято-Різдво-Богородичну релігійну громаду. Гостей з інших населених пунктів, тих, хто ходить до інших церков – не реєстрували. Враховуючи, що загалом у П’ятигорах проживає понад чотириста осіб дорослого населення, досить чисельною є протестантська громада (налічує більше ста чоловік), то не буде перебільшенням сказати, що у відсотках (загальна кількість членів релігійної громади/кількість членів громади, які взяли участь у зборах), парафіяльні збори у П’ятигорах були найчисельнішими серед усіх, що до сьогодні відбувалися на Здолбунівщині.
«За» перехід в ПЦУ сьогодні проголосували усі учасники парафіяльних зборів у П’ятигорах, рішення прийнято одноголосно, з чим і вітаю п’ятигірців. 

Зазначу, що перед парафіяльними зборами, які були заздалегідь заплановані на 11.00 годину, на 10.00 настоятель місцевого храму зібрав у святині прихильників Російської православної церкви. За наявною інформацією, участь у цій зустрічі взяло зовсім мало людей, значна частина з яких одразу після неї попрямувала на парафіяльні збори, де мала можливість висловити свою позицію щодо переходу громади до ПЦУ. Знаю також, що місцевий священик с. П’ятигори о.Андрій, який очолює парафію понад 20 років, користується в селі великою повагою та є для усіх безсумнівним авторитетом. А тому члени парафії проситимуть свого настоятеля, щоб він підтримав прагнення і волевиявлення релігійної громади, разом з нею приєднався до Православної Церкви України та надалі залишався правити в місцевому храмі, прокоментував Сергій Кондрачук.

Зазначимо, що П’ятигори - це наразі шосте село у Здолбунівському районі (Нова Мощаниця, Урвенна, Буща, Півче, Копиткове), яке вирішило змінити УПЦ МП на ПЦУ. Журналісти Суспільного намагатимуться також почути думку районного благочиння щодо сьогоднішнього голосування у П’ятигорах.

Фото до матеріалу надані С.Кондрачуком 

16:10

Ось як прокоментував подію у П’ятигорах отець Юрій Шевчук, благочинний церков Здолбунівського району УПЦ (МП):

- Сьогодні настоятель отець Андрій проводив свої збори парафіяльні в храмі. На цих зборах було 120 чоловік, які одноголосно вирішили, що вони залишаються в УПЦ. Отець Андрій залишився зі своїми прихожанами. А ті люди, які зібралися в клубі, я вважаю, що там більша половина, які в церкву не ходять і в селі не живуть. Ніякі наші священики, на жаль, не перейдуть. Виженуть священика з храму – значить виженуть і все, але священик ніякий не перейде. Будемо в судах відстоювати свою честь і гідність, – сказав священик. 

Наразі журналісти UA: Рівне перебувають у селі Малі Дорогостаї Млинівського району, де сьогодні також заплановано голосування щодо переходу релігійної громади у ПЦУ.

 На фото Свято-Покровська церква у Малих Дорогостаях

Як інформує з місця події кореспондентка Юлія Друктейніте, священик отець Олександр подав в.о. старости Роману Зіню звернення, у якому описав, що попередні збори громади вважає, що "збори неправомочні приймати рішення щодо зміни конфесійною приналежністю та є самовправними". 

Дивіться також по темі:  Перехід до ПЦУ: як це було у Малих Дорогостаях (ВІДЕО)