Страйк засуджених у Городку (ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

12:20, 28 січ. 2019
 
Страйк засуджених у Городку (ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

Частина засуджених, які відбувають покарання в Городоцькому виправному центрі, сьогодні не вийшли на роботу. Цю інформацію нам підтвердив керівник виправного закладу Віталій Гордіюк. Проте не уточнив, яка кількість засуджених страйкує.

Біля виправного закладу зараз перебувають журналісти UA: Рівне. Вони звернулися до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції з проханням дати дозвіл на проведення зйомки у закладі і о 12:15 отримали на це дозвіл.

За інформацією від кореспондента UA: Рівне Романа Свириди, отриманої від керівника закладу, засуджені, які не вийшли на роботу, планують провести збори. За його інформацією, у цих засуджених є певний перелік вимог, серед них вільне пересування територією виправного закладу та 5-ти кілометровою територією навколо нього.

Цими вихідними до журналістів UA: Рівне звернулись телефоном засудженні з Городоцького виправного центру з інформацією про те, що вони збираються провести мирну акцію проти порушення їхніх прав. 

Зазначимо, що загалом у Городку відбувають покарання 282 людини, серед іншого вони займаються виробництвом бруківки, пелетів та проводки.

Представник ініціативної групи Юрій Баранов зачитав колективне звернення начальнику установи. За його словами, це звернення підписало понад 160 засуджених до обмеження волі.

Відповідно до тексту звернення, засудженні звинувачують адміністрацію виправного центру у, цитуємо: «позбавленні волі». Вони вимагають надати їм можливість вільного пересування у виправному центрі та поза його межами у радіусі 5 кілометрів. А ще вільного вибору роботи та офіційного працевлаштування. За словами засуджених, наразі місце роботи визначає адміністрація виправного центру.

Окрім того, засуджені вимагають звільнити начальника Городоцького виправного центру Віталія Гордіюка, начальника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Михайла Дзюдзя, керівника Рівненської місцевої прокуратури Володимира Самардака та прокурора області Богдана Подубинського.

Це колективне звернення зі своїми вимогами засуджені передали адміністрації установи, поліцейським, яких викликали на місце, Прем’єр-міністру, міністру юстиції та міністру охорони здоров’я.

За словами представника ініціативної групи Юрія Баранова, якщо поліція не розпочне розслідування, засудженні кожного дня намагатимуться вийти за межі установи відповідно до прописаних у зверненні вимог. Якщо їм в цьому будуть перешкоджати – викликатимуть поліцію.

Як повідомив Юрій Баранов, засудженні Городоцького виправного центру сподіваються, що їх підтримають засуджені інших подібних центрів країни. Ще раз збори вони планують провести 4 лютого.

За словами начальника установи Віталія Гордіюка, вимоги засуджених не передбачені законом України.