"Повернутися і боротися знову": Олег Жох вперше поспілкувався з рівненськими журналістами після аварії (ВІДЕО)

18:03, 18 січ. 2019
 

Восьмиразовий чемпіон світу з армспорту 26-річний Олег Жох, уродженець села Оженин Острозького району, – продовжує відновлюватися після аварії, що сталася у листопаді минулого року. На трасі Київ-Чоп поблизу села Крупець Радивилівського району із вантажівкою зіткнувся "Citroen", в якому знаходилися Олег Жох, його батько та спортсмен із Тернополя Андрій Пушкар. Двоє останніх загинули. З місця ДТП Олега без свідомості доправили спочатку до Радивилівської райлікарні, а згодом до Рівненської міської. Про свій нинішній стан здоров’я Олег Жох сьогодні, 18 січня, розповів журналістам UA:Рівне.

У жовтні минулого року Олег Жох в Анталії переміг болгарина Пламена Дмітрова і здобув свій восьмий титул чемпіона світу з армспорту. За місяць після цього, дорогою до Польщі на турнір "Золотий тур" спортсмен потрапив в автокатастрофу поблизу села Крупець. Наслідок удару – закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку, зламане ребро та відкритий перелом кісток лівого передпліччя.

Після нейрохірургії та реанімації вже півтора місяця чемпіон світу Олег Жох відновлюється у реабілітаційному центрі. Три тижні тому він почав самостійно ходити. Зараз відновлює функціональність прооперованої руки.

Зараз вже немає ніяких болей. Нічого не болить. Займаємося рукою, легкі вправи, щоб покращувати рухи. Без ваги. Просто рухаю рукою. Або з маленькими гантельками, чи дуже малою вагою, – розповідає Олег.

Щодня поряд із Олегом його мама Світлана. Підтримує і допомагає. Жінка каже, що він дуже швидко набирається сил, виконує усі вправи.

На фото – мама Олега Світлана

Він почав ходити. Почав більше займатися рукою. Бо раніше боявся її відпустити від себе. Дуже боліла. Пальці боявся розігнути, – каже жінка.

У палаті Олега щодня провідують друзі. А вихованці Олександрійської школи-інтернату, куди декілька років тому він їздив вітати дітей зі святом Миколая, виготовили Олегу плакат із побажаннями. Тепер він висить біля ліжка Олега.

На фото – подарунок вихованців вихованці Олександрійської школи-інтернату

День спортсмена детально розписаний. Зовсім мало часу на телевізор та гаджети. Замість цього – масажі та заняття з реабілітологом. Разом із лікарем Олег Жох вже навіть стоїть за столом для армспорту.

На фото – Олег Жох займається із лікарем-реабілітологом Петром Ковальчуком

Лікар-реабілітолог Петро Ковальчук каже, що цього тижня у порівнянні з попереднім, Олег Жох має більше сил:

Коли він до нас поступив – не міг ходити. Не тримав рівновагу. Був перелом лівої кінцівки. Він вже працює нею. Вона розробляється. Навчився ходити. Залишається працювати з пам’яттю і нарощувати м’язову силу. Розробляємо маршрут по відділенню. Деякі речі ховаємо і щоб він згадав, де і що. І сам дійшов. Виходимо за межі відділення. Але поки лише на території ЦМЛ.

За словами Петра Ковальчука відновний період Олега Жоха може тривати до півроку. Сам спортсмен вже зараз мріє про повернення у спорт.

 Треба ще довго займатися. Тренуватися і спробувати повернутися і боротися знову, – каже чемпіон світу Олег Жох.