Чоловік, який погрожував гранатою поліцейським, розповів у суді свою версію (ВІДЕО)

20:36, 28 лис. 2019
 
Чоловік, який погрожував гранатою поліцейським, розповів у суді свою версію (ВІДЕО)

Гранату привіз із Донецька, а чеку від неї висмикнув під відділом поліції, щоб покінчити життя самогубством після затримання. Про це сьогодні на суді заявив Петро Гришечкін під час обрання йому міри запобіжного заходу. Чоловіку інкримінують замах на вбивство працівника поліції, а також придбання і зберігання вибухонебезпечних засобів. Максимальне покарання, яке йому загрожує – довічне позбавленням волі.

Прокурор Ілля Клімашевич клопотав для чоловіка найсуворіший запобіжний захід – тримання під вартою. Аргументуючи це тим, що Петра Гришечкіна ще два роки тому оголосили в розшук у Харківські області. Тому, мовляв, переховуватися від слідства він буде і у Рівному. Сам підозрюваний це заперечував. Чоловік заявив, що у розшуку не перебуває і нічого про це не знає.

Слідчий Руслан Леоновець:
– Ризики зазначені у клопотанні, а саме є підстави, які підтверджуються наданими до клопотання доказами, а саме – може переховуватися від органів досудового розслідування. Враховуючи те, що підозрюваний раніше вчиняв злочини, є ризики побоюватися, що він може вчинити інші злочини.

Прокурор Ілля Клімашевич:
– Обрати запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб, без права внесення застави. Прошу звернути увагу при даному розгляді на усі обставини. Особа на момент скоєння злочину перебувала у розшуку. Та, усвідомлюючи, що її буде затримано та поміщено до місць позбавдення волі та конвойовано в інше місто, дана особа вчинила ще даний злочин.

Підозрюваний Петро Гришечкін:
– Коли все відбулося, то я сказав поліцейському Анатолію: іди, в тебе діти. Я підірву себе. Я до вас претензій не маю. Дайте мені відійти у відлюдне місце, і я покінчу життя. Я це намагався зробити, але так, як я не знаю місце і була темрява – я зайшов в тупик. Так я висмикнув чеку. Я не заперечую. Це було. Я не знаю, що з моєю психікою. Я хотів забрати тільки своє життя, якби я хотів зробити по-іншому, то я міг зробити це ще у машині, коли мене везли, чи в кабінеті.

Суддя Євген Сидорук:
– Запобіжний захід: тримання під вартою строком на 60 діб, без визначення розміру застави. Утримувати у Рівненському слідчому ізоляторі. Строк рахувати з моменту затримання, тобто із 12 години 26-го листопада 2019 року.

Нагадаємо, Петра Гришечкіна поліцейські затримали на нелегальній заправці на вулиці Млинівській. Чоловіка доставили до Рівненського відділу поліції, щоб встановити його особу. Там з’ясували, що він вже два роки перебуває у розшуку, тому чоловіка лишили у відділку. Як розповів начальник поліції Рівного Василь Зелінський, спершу він поводив себе спокійно та будь-якого супротиву не чинив. Однак, коли поліцейські хотіли провести поверхневий огляд, уродженець Запоріжжя кинувся до дверей та вибіг із приміщення. На вулиці Пушкіна він дістав гранату та погрожував нею поліцейським. Після 20-хвилинних переговорів човік віддав гранату правоохоронцям.

Василь Зелінський, начальник поліції Рівного:
– Мотивував дії тим, що йому вже 60 років і втрачати йому вже нічого. Тобто, що в нього немає рідних, що нещодавно втратив сина, що він воював і втратив сенс життя. І повератися до в’язниці за свій протиправний вчинок він не хоче.

Авторка: Аліна Примак