Як на полігоні під Рівним зенітники змагались (ВІДЕО)

18:44, 13 вер. 2019
 
Як на полігоні під Рівним зенітники змагались (ВІДЕО)

Хто у Збройних силах України найкраще стріляє з зенітної установки ЗУ-23 – визначали сьогодні на рівненському загальновійськовому полігоні. Змагання відділень протиповітряної оборони там тривали три дні. У них взяли участь представники сухопутних військ, десантники та нацгвардійці.

Це зенітна установка "ЗУ 23-2". Її обслуговує відділення з шести зенітників. Вона має два стволи і стріляє набоями 23-го калібру.

Це відділення, яке представляє сухопутні війська, нещодавно повернулося з зони Операції об’єднаних сил.

Як розповів його командир Віталій Кутя, "зеушка" – дуже ефективна зброя, яка вражає живу силу та легку бронетехніку. Але її влучність залежить від тренованості бійців.– Коли ти не стріляєш, не працюєш – ці навики забуваються. Дуже актуальні "зеушки", так як ми охороняємо свої позиції, виїжджають мобільні групи і це основна зброя, яка може захистити позиції,розповідає військовослужбовець ЗСУ Віталій Кутя.

На рівненській полігон приїхали п’ять кращих відділень, які представляють різні роди військ.

На фото начальник військ ППО командування сухопутних військ Сергій Кісільов

– У конкурсі беруть участь кращі відділення "ЗУ 23-2", які стали переможцями у своїх родах військ ЗСУ, а також курсанти факультету ППО сухопутних військ Харківського національного університету повітряних сил та відділення від Національної гвардії. Мета – показати кращі якості наших військовослужбовців, а також обмін досвідом між різними родами військ,каже начальник військ ППО командування сухопутних військ Сергій Кісільов.


На завершальному етапі змагань на рівненському полігоні зенітники мали вражати наземні та повітряні цілі. Рухома мішень, яка імітує БТР, знаходиться на відстані до вісімсот метрів, а "вертоліт", що завис у повітрі, приблизно за тисячу триста метрів від позицій. Стрільби виконуються на час.

Переможцями змагань зенітників стали курсанти факультету протиповітряної оборони сухопутних військ Харківського університету. Владислав Зарицький навчається на третьому курсі. По завершенні отримає звання офіцера.

– Нормативи були "до бою-відбій", заміна гарячих стволів та споряджання стрічки. Сьогодні відпрацювали бойову стрільбу з ЗУ.

– Влучали? (запитує журналіст)

– Так, і в БТР, і по вертольоту. Кожного року у нас в університеті проводяться стрільби з такої установки. Стрільба залежить від усього розрахунку установки: від наводчика до механіка водія, – каже курсант факультету ППО Владислав Зарицький.


Друге місце розділили представники сухопутних військ та нацгвардійці, третіми стали десантники. Переможці отримають грошову премію від Генерального штабу ЗСУ.