Від пам’ятника Приходьку відбили голову (ФОТО, ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

11:18, 24 сер. 2019
 
Від пам’ятника Приходьку відбили голову (ФОТО, ВІДЕО) (ОНОВЛЕНО)

У Здолбунові невідомий чи невідомі відбили голову у погруддя на честь Миколи Приходька.

Нагадаємо, сам приходько родом зі Здолбунівщини, входив до радянського партизанського загону «Переможці», загинув у 23-річному віці (у 1943-му році). Монумент, який стоїть на площі перед залізничним вокзалом з 1964-го року. Як пояснював торік Суспільному керівник районного краєзнавчого музею Олег Тищенко, тоді монумент встановлювався як тимчасовий, він зроблений із азбесту і бетону, відтак щороку шматки, які відпадали, доводилось поновлювати.


Як розповіла Суспільному пресофіцерка поліції області Марія Юстицька, пошкоджений пам’ятник сьогодні вночі виявив поліцейський групи швидкого реагування. Наразі за цим фактом у поліції проводять перевірку. Марія Юстицька додала, що є рішення міськради про демонтаж цього монумента в рамках декомунізації.

Нагадаємо, спроба прибрати його була торік у травні. Однак на захист пам’ятника стало кілька десятків людей, які показали чотири сотні зібраних у місті підписів на підтримку збереження монументу. Тоді відбулась навіть нетривала бійка між протиборчими сторонами.


Зазначимо, що у Здолбунові була вулиця Приходька, її декомунізували та назвали на честь загиблого героя АТО Василя Жука.

Більше у відеорепортажі: