В річці Усті гине риба: ймовірні причини (ВІДЕО)

17:40, 24 лип. 2019
 
В річці Усті гине риба: ймовірні причини (ВІДЕО)

Приблизно 500-700 мертвих рибин виявили у річці Устя між Квасиловом та Рівним. Зокрема, там можна зустріти двокілограмових щук, окунів, плітку. Що ж стало причиною мору риби, з’ясовували журналісти Суспільного.

Шкода, що така риба гине і екологія порушується. Бачите, скільки. Запах такий навіть уже. Мабуть, днів два вже точно, – розповідає  житель Квасилова Ярослав Фурманець. Сьогодні о 7 ранку він побачив мертву рибу в Усті на межі Рівного та Квасилова.

Я живу у Квасилові. Але приїхав до зятя рибу половити. А як приїхав, побачив, жахнувся. Вся риба велика й мала поверху плаває. Думаю, що, мабуть, очисні. Бо якби били током, то не було б так масово. А так самі бачите, вся річка загажена малою і великою рибою, – додає Ярослав Фурманець.

На фото Квасилівський селищний голова Степан Горбатюк

Очисна споруда найближче. Відповідно, люди думають, що це очисні споруди, – каже Квасилівський селищний голова Степан Горбатюк. 

Очисні споруди – це Квасилівська дільниця "Рівнеоблводоканалу". Головний інженер обласного комунального підприємства Андрій Грухаль зауважує, що від точки скиду з очисних споруд до місця, де плаває загибла риба, відстань не менш як півтора кілометри.

На фото головний інженер "Рівнеоблводоканалу" Андрій Грухаль

Це доволі велика відстань, яка би призвела до того, що риба поспливала, на мою думку. Проби в нас відповідають санітарним нормам і постійно здійснюється відбір на аналізи вище точки скиду, нижче точки скиду для того, щоб подивитися, чи стоки не впливають на біологію річки. І виключаю можливість того, що стічні води зі стічних споруд вплинула на те, що загинула риба в річці, – коментує головний інженер "Рівнеоблводоканалу" Андрій Грухаль.

Про загибель риби Квасилівський селищний голова Степан Горбатюк дізнався вчора пообіді від односельчан. І одразу ж з комісією обстежив це місце. Та сповістив про подію у профільні служби.

Я не експерт. І може бути багато факторів. По-перше, пішли дощі, по-друге, знаєте, як обробляють фермери поля. Можливо, звідти пішли хімікати. Можливо, інші причини. Це мають з’ясувати фахівці, зробити аналіз і встановити причину, чого такий великий мор нашої риби, –  додає Степан Горбатюк

Фахівці управління Держагенства рибного господарства в області нарахували 500-700 мертвих рибин.

На фото начальник управління Держагенства рибного господарства області Сергій Бондар

– Навіть дві щуки було до 1,5-2 кг. А так, в основному, молодь плітки, трохи окуня. Це десь 150 метрів вище мосту в бік Квасилова і 150 нижче мосту. Десь в таких межах, бо я вчора сам пройшов і об’їхав це все. Риба вся в основному лежить зверху на зіллі. Тобто її щось турбувало, вона не мала чим дихати і сама вистрибувала на зілля, – каже начальник управління Держагенства рибного господарства області Сергій Бондар.

За такими ознаками Сергій Бондар припустив можливу причину загибелі риби.

Там поруч городи. Хтось щось кропив картоплю, повимивав бачки з тих апаратів-оприскувачів. І, вважаю, це призвело. Але ми про всяк випадок взяли всі проби води. І на даний час екологічна інспекція, в основному, вони встановлюють причину щодо даного заморного явища і тоді вже мають підключитися правоохоронні органи, які мають притягнути винного в цьому до кримінальної чи адміністративної відповідальності, – додає Сергій Бондар.

Також Сергій Бондар зауважив, що мертву рибу вже сьогодні варто зібрати і утилізувати. Головний інженер Рівненського міського тресту зеленого господарства Олександр Кравчук повідомив, що це місце – заміська територія. Хто має забрати загиблу рибу з річки, ми також запитали у в.о. голови Рівненської райдержадміністрації Сергія Подоліна.

 

– Повинні цим займатися місцеві органи влади. І Квасилівська селищна рада поінформована і Корнинська ОТГ, тому, що в ту сторону теж іде риба загибла.

Тобто фактично вони мають забрати, так? (запитує журналістка)

Так, – відповідає телеоном в.о.голови Рівненської райдержадміністрації Сергій Подолін

Квасилівський селищний голова Степан Горбатиюк і очільник Корнинської ОТГ Роман Горбатюк-Василейко повідомили, що наразі працюють над тим, щоб забрати мертву рибу з річки. А точну причину її загибелі фахівці зможуть встановити через три дні.