Приблизно 500-700 мертвих рибин виявили у річці Устя між Квасиловом та Рівним. Зокрема, там можна зустріти двокілограмових щук, окунів, плітку. Що ж стало причиною мору риби, з’ясовували журналісти Суспільного.
– Шкода, що така риба гине і екологія порушується. Бачите, скільки. Запах такий навіть уже. Мабуть, днів два вже точно, – розповідає житель Квасилова Ярослав Фурманець. Сьогодні о 7 ранку він побачив мертву рибу в Усті на межі Рівного та Квасилова.
– Я живу у Квасилові. Але приїхав до зятя рибу половити. А як приїхав, побачив, жахнувся. Вся риба велика й мала поверху плаває. Думаю, що, мабуть, очисні. Бо якби били током, то не було б так масово. А так самі бачите, вся річка загажена малою і великою рибою, – додає Ярослав Фурманець.
На фото Квасилівський селищний голова Степан Горбатюк
– Очисна споруда найближче. Відповідно, люди думають, що це очисні споруди, – каже Квасилівський селищний голова Степан Горбатюк.
Очисні споруди – це Квасилівська дільниця "Рівнеоблводоканалу". Головний інженер обласного комунального підприємства Андрій Грухаль зауважує, що від точки скиду з очисних споруд до місця, де плаває загибла риба, відстань не менш як півтора кілометри.
На фото головний інженер "Рівнеоблводоканалу" Андрій Грухаль
– Це доволі велика відстань, яка би призвела до того, що риба поспливала, на мою думку. Проби в нас відповідають санітарним нормам і постійно здійснюється відбір на аналізи вище точки скиду, нижче точки скиду для того, щоб подивитися, чи стоки не впливають на біологію річки. І виключаю можливість того, що стічні води зі стічних споруд вплинула на те, що загинула риба в річці, – коментує головний інженер "Рівнеоблводоканалу" Андрій Грухаль.
Про загибель риби Квасилівський селищний голова Степан Горбатюк дізнався вчора пообіді від односельчан. І одразу ж з комісією обстежив це місце. Та сповістив про подію у профільні служби.
– Я не експерт. І може бути багато факторів. По-перше, пішли дощі, по-друге, знаєте, як обробляють фермери поля. Можливо, звідти пішли хімікати. Можливо, інші причини. Це мають з’ясувати фахівці, зробити аналіз і встановити причину, чого такий великий мор нашої риби, – додає Степан Горбатюк
Фахівці управління Держагенства рибного господарства в області нарахували 500-700 мертвих рибин.
На фото начальник управління Держагенства рибного господарства області Сергій Бондар
– Навіть дві щуки було до 1,5-2 кг. А так, в основному, молодь плітки, трохи окуня. Це десь 150 метрів вище мосту в бік Квасилова і 150 нижче мосту. Десь в таких межах, бо я вчора сам пройшов і об’їхав це все. Риба вся в основному лежить зверху на зіллі. Тобто її щось турбувало, вона не мала чим дихати і сама вистрибувала на зілля, – каже начальник управління Держагенства рибного господарства області Сергій Бондар.
За такими ознаками Сергій Бондар припустив можливу причину загибелі риби.
– Там поруч городи. Хтось щось кропив картоплю, повимивав бачки з тих апаратів-оприскувачів. І, вважаю, це призвело. Але ми про всяк випадок взяли всі проби води. І на даний час екологічна інспекція, в основному, вони встановлюють причину щодо даного заморного явища і тоді вже мають підключитися правоохоронні органи, які мають притягнути винного в цьому до кримінальної чи адміністративної відповідальності, – додає Сергій Бондар.
Також Сергій Бондар зауважив, що мертву рибу вже сьогодні варто зібрати і утилізувати. Головний інженер Рівненського міського тресту зеленого господарства Олександр Кравчук повідомив, що це місце – заміська територія. Хто має забрати загиблу рибу з річки, ми також запитали у в.о. голови Рівненської райдержадміністрації Сергія Подоліна.
– Повинні цим займатися місцеві органи влади. І Квасилівська селищна рада поінформована і Корнинська ОТГ, тому, що в ту сторону теж іде риба загибла.
– Тобто фактично вони мають забрати, так? (запитує журналістка)
– Так, – відповідає телеоном в.о.голови Рівненської райдержадміністрації Сергій Подолін
Квасилівський селищний голова Степан Горбатиюк і очільник Корнинської ОТГ Роман Горбатюк-Василейко повідомили, що наразі працюють над тим, щоб забрати мертву рибу з річки. А точну причину її загибелі фахівці зможуть встановити через три дні.