Санепідеміологи перевіряють паб у Рівному: п’ятеро людей звернулися за медичною допомогою

19:55, 19 чер. 2019
 
Санепідеміологи перевіряють паб у Рівному: п’ятеро людей звернулися за медичною допомогою

«За медичною допомогою, з ознаками гострої кишкової інфекції (ГКІ), звернулись 5 мешканців міста Рівне. Своє захворювання пов’язують зі вживанням страв у пабі «Бочка». Серед захворілих одна трирічна дитина. В інфекційне відділення КНП «Центральна міська лікарня» РМР госпіталізовано 3 хворих (з них 1 дитина) , ще 2 хворих лікуються амбулаторно. Захворілим надається необхідна медична допомога». Таке повідомлення з’явилось сьогодні на сторінці Рівненського обласного лабораторного центру.


Журналісти Суспільного зв’язались із керівником установи Романом Сафоновим. Той інформацію підтвердив та прокоментував подію так:

– Ми наразі не стверджуємо, що у ситуації винен заклад, ми пишемо, що хворі пов’язують захворювання з відвідуванням закладу. Люди в різний час звертались до медичних закладів, день чи два ще вдома терпіли. Потім одні звернулись, інші. Ми опитуванням ці випадки між собою зв’язали. Співпало, що вони відвідували один заклад. Троє людей з однієї сім’ї, і є ще двоє інших. Вони не пов’язані між собою. Знаємо, що саме з меню вони вживали, але страви треба дослідити. Бо ми можемо підозрювати одне, а виявиться зовсім інше. Не робимо передчасних висновків.

Що стосується перевірки виробничого процесу, проходження медогляду, наявності і справності комунікацій – це все до інспекторів Держпродспоживслужби. Але в них доцільно брати коментар дні за три, коли ми їм дамо результати і вони оформлять акт перевірки. Зараз просто це все ще «сире» і в процесі.

Керівник пабу не визнає причетність свого закладу і це природно. Ми взяли змиви з робочих поверхонь. Якщо там антисанітарія була, то буде видно. В іншому випадку, ми обов’язково оприлюднимо інформацію, – сказав Роман Сафонов.

Ми також зателефонували до власника «Бочки» Василя Гайдура. Від нього отримали такий коментар:

– Чи вони були в кафе «Бочка» чи не були в «Бочці» – я не знаю. Яке в них отруєння – теж не знаю. Але в них ні чека немає… Вони ще після того вдома, напевно, їли. Те, що вони їли, їли ще більше 30-ти людей.

– Тобто ви не пов’язуєте цей випадок із кухнею в пабі? (запитує журналістка)

– Взагалі не пов’язую. Скільки «Бочка» працює – і близько таких ситуацій у нас не було. На кухню ви зайдіть, подивіться, там чистенько, акуратно. Мені самому цікаво, де і що вони їли. І чи дійсно вони отруїлися тими продуктами, що їли. В нас всі камери є: в який час були, за яким столом сиділи, скільки замовляли – все є, все фіксується, побачимо, чи це ті люди, чи підставні.

– А сьогодні «Бочка» працює?

– А чого вона має не працювати?,сказав пан Гайдур.