Фірма, яка ремонтує колишню «Русану», належить власникам «Набережного кварталу»

20:17, 4 бер. 2019
 
Фірма, яка ремонтує колишню «Русану», належить власникам «Набережного кварталу»

Це з’ясувало Суспільне, вивчивши актуальні дані з аналітичної системи «YouСontrol».

Про те, що всередині будівлі у центрі Рівного на перетині Драгоманова та 16 Липня ідуть ремонтні роботи, стало відомо сьогодні, коли всередину зайшла депутатська комісія. Міським обранцям будівельники представились представниками фірми «Інтер-спецмонтаж», сказали, що на роботи мають договір, але жодних документів не показали. На прохання дати контакт їх керівника – членам комісії вони відмовили. Журналістів, до слова, всередину будівельники не впустили. 

Це відео відзняте сьогодні. Там добре чути, що пояснюють будівельники.

Офіс фірми «Інтер-спецмонтаж», працівниками якої назвалися чоловіки на відео, офіційно зареєстровано у Києві, проте при реєстрації вказано телефонний номер у Рівному. Цей номер виявився тимчасово відключеним. За даними аналітичної системи «YouСontrol», серед кінцевих власників підприємства зазначений Олексій Лисюк. Директором був В‘ячеслав Кочубей.

Ці люди також є співзасновниками житлово-будівельних кооперативів, відомих під брендом «Набережний квартал» та ряду підприємств, об‘єднаних цих брендом.

Дані системи «YouСontrol» показують, що засновником юридичної особи «Інтер-спецмонтаж» є акціонерне товариство «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Фінрайз».

На скрінах нижче із тієї ж таки системи дізнаємось, хто є серед засновників «Фінрайзу». Серед них – Лисюк Олексій Юрійович. 

Нагадаємо, раніше під час дослідження зв‘язків фірми орендаря ТОВ «Русана Плюс» номер телефону привів нас знову ж таки до бенефіціара підприємств «Набережного кварталу» Олексія Лисюка. Восени торік спроба почути його коментар виявилась невдалою. 

У відео нижче – матеріал Суспільного від 30-го жовтня 2018-го року. Ми намагались зв’язатись із Олексієм Лисюком за відомим журналістам номером і сьогодні, втім, зробити це не вдалось: слухавки він не брав. Суспільне готове подати і його позицію з цього приводу, якщо він виявить таке бажання.

Адвокат, який представляє інтереси ТОВ «Русана Плюс» (орендар приміщення) – Іван Крутень сьогодні в телефонній розмові попросив звертатись до нього за коментарем завтра.

Нагадаємо, за версією краєзнавиці Галини Данильчук, ця будівля може бути однією із найстаріших у Рівному, її спорудження відноситься до кінця 18-го століття. В часи князя Любомирського тут, ймовірно, жила охорона палацу. 

Також ми зателефонували начальнику управління культури Рівного Тарасові Максименку. Він зазначив, що будівлю ще два роки тому внесено у перелік нововиялених пам’яток і це зазначено в історико-архітектурному плані. «Статус, поки план не затверджено, їй не надано. Я думаю, що найближчим часом вона буде захищена історико-архітектурним планом і обліковою документацією», – сказав посадовець.

 

Вівторок, 5 березня. Ми зателефонували до адвоката, який представляє інтереси ТОВ "Русана плюс". Іван Крутень сказав, що часу для коментаря наразі не має та попросив телефонувати у четвер.