На UA: РІВНЕ стартує проєкт журналістських розслідувань «Четверта влада»

На UA: РІВНЕ стартує проєкт журналістських розслідувань «Четверта влада»

18 тра. 2021

У четвер, 20 травня о 19:55 на UA: РІВНЕ стартує серія журналістських розслідувань «Четверта влада». Програма стала однією з шести проєктів-переможців всеукраїнського відкритого конкурсу  «Створюй із Суспільним. Розслідування»

Глядачі всіх регіональних телеканалів Суспільного побачать перший випуск рівненських розслідувань у суботу, 23 травня о 19:45. На UA: ЗАКАРПАТТЯ його покажуть о 20:15.

«Це суспільно важливий проєкт, який допоможе людям дізнатися правду про зловживання влади, адміністрацій медичних чи освітніх закладів, і ця правда допомагатиме громадянам відстоювати їхні права, адекватно оцінювати діяльність місцевих чиновників та політиків», — зазначив продюсер UA: РІВНЕ Михайло Чубай.

Серію розслідувань для суспільного мовника готує команда Рівненської агенції журналістських розслідувань «Четверта влада».

«Для нас розслідування — це не самоціль, а інструмент, за допомогою якого можна впливати на зміни у суспільстві. Тож ми вирішили взяти участь у проєкті Суспільного, бо спільними зусиллями легше досягати цих змін», — каже керівниця проєктів «Четвертої влади» Антоніна Торбіч. 

Заплановано підготувати 8 розслідувань про проблеми і зловживання у сфері медицини, освіти, бюджетів, про випадки корупції та порушення прав людини.

У першому випуску йтиметься про лікування інсультів у рівненських лікарнях.

«Ми з’ясували, що заклади часто порушують вимоги Національної служби здоров’я і зобов’язують пацієнтів платити за діагностику і лікування, хоча воно має бути безоплатним. Для чого ми це досліджуємо і знімаємо сюжет? Бо маємо надію, що якщо суспільно-важливу проблему виявити, показати і підсвітити з різних боків - знайдуться і шляхи її виправлення. У цьому випадку сподіваємося, що лікування пацієнтів з інсультом на Рівненщині ставатиме зрештою безоплатним не лише на папері, а й у реальності», — говорить Антоніна Торбіч.

Як раніше зазначила генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей, проєкти локальних журналістських розслідувань мають пожвавити інформаційні простори як в регіонах, так і на національному рівні. 

Із юридичною експертизою проєктів команді Суспільного допомагає Інститут розвитку регіональної преси. Редакційний супервайзинг проєктів здійснюють журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар

Загалом, у травні телеглядачі Суспільного побачать прем’єри шести телевізійних журналістських розслідувань. Три з них — «Під прицілом», «Лакмус» та «Червона лінія» від розслідувачів із Сум, Черкас та Луцька — стартували минулими тижнями.

Нагадаємо, конкурс проєктів журналістських розслідувань для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного був оголошений вперше минулого року в грудні. У лютому стали відомі назви шести проєктів-переможців. Ще п’ять ідей команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку.

«Створюй із Суспільним» — це програма співпраці з Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення.

UA: РІВНЕ, UA: Українське радіо Рівне разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — UA: Суспільне мовлення.

Оперативні новини про регіон — на сайті suspilne.media та на сторінках Суспільного у соцмережах.