«Виборчий округ. Місцеві» — UA: РІВНЕ запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі

«Виборчий округ. Місцеві» — UA: РІВНЕ запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі

30 вер. 2020

5 жовтня в теле- й радіоефірах Рівненської філії Суспільного стартує токшоу «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі команда UA: РІВНЕ запрошує кандидатів на пости міських голів і депутатів місцевого самоврядування.

Читайте також: Суспільне пояснює, як не помилитися з бюлетенями на виборах

Публічні співбесіди з кандидатами дивіться на телеканалі UA: РІВНЕ в будні о 19:25 після підсумкового випуску новин, а також — у повторі о 12:10 у радіоверсії на хвилях UA: Українське радіо Рівне.

Журналісти Суспільного допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і перевірятимуть учасників перегонів на знання місцевих проблем та розуміння повноважень місцевого самоврядування.

«Редактори Суспільного детально вивчають представлені партіями списки і програми. Кожна політична партія і кожен кандидат на мерську посаду матиме змогу не просто презентувати себе і свою програму, а й реально захистити її перед редакторським колективом і опонентами, адже у проєкті передбачений елемент дебатів. Основні запитання до гостей студії будуть від журналістів «Теми дня» та служби інформації філії, які добре обізнані із проблемами регіону», — каже продюсер UA: РІВНЕ Михайло Чубай.

Лілія Майорова

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі озвучать коротку довідку про учасників перегонів та поставлять запитання від редакторської групи й нюзруму філії, дізнаються плани кандидатів щодо найбільших викликів регіону. Також кожен учасник матиме одну хвилину на самопрезентацію.

Роман Свирида

Ведучими проєкту будуть редактори інформаційно-аналітичної програми «Сьогодні Головне». З кандидатами у депутати до міських та селищних рад спілкуватиметься журналіст Олексій Бухало. З претендентами на депутатський мандат обласної ради — Лілія Майорова. Про плани і програми кандидатів на посади міських голів і очільників ОТГ розпитуватиме  Роман Свирида. Журналісти UA: РІВНЕ запросять представників кожної політичної сили – учасниці перегонів до участі у проєкті.

Олексій Бухало

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі озвучать коротку довідку про учасників перегонів та поставлять запитання від редакторської групи й місцевих мешканців, дізнаються плани кандидатів щодо найбільших викликів регіону. Також кожен учасник матиме одну хвилину на самопрезентацію.

Читайте також: «Сьогодні. Головне» — новини й аналітика подій у регіонах щовечора на UA: РІВНЕ

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Cуспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах. Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже 3 сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників восени 2018 року, кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за 100 днів після виборів.