Суспільне Рівне розбудовує мережу кореспондентів, які стануть голосом своїх громад

Суспільне Рівне розбудовує мережу кореспондентів, які стануть голосом своїх громад

13 вер. 2023

Суспільне Мовлення розбудовує мережу кореспондентів у громадах України. В жовтні команда вирушить містами Рівненщини, Одещини, Черкащини, Полтавщини та Дніпропетровщини й запросить до співпраці мешканців тамтешніх громад. Поїздки відбудуться в межах проєкту «Медіа мають значення — ініціатива з розвитку місцевого самоврядування та доброчесності» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»*.

Команда Суспільного запрошує активних мешканців, блогерів й тих, хто працює чи хоче працювати у медіа. Приходьте на офлайн-зустріч у вашій або найближчій до вас громаді, дізнавайтеся про роботу в найбільному незалежному медіа України та долучайтеся до безоплатного навчання мультимедійної журналістики. За його результатами з-поміж активних мешканців буде обрано штатних кореспондентів Суспільного, які розповідатимуть про події у своїй громаді.

«Розбудовуємо мережу мультимедійних журналістів у віддалених громадах, щоб ще більше історій з-за меж обласних центрів — про боротьбу, подолання викликів та взаємодопомогу — були почутими й побаченими. Ми шукаємо людей, які вболівають за своє місто та громаду і готові стати її голосом на наших платформах», — розповів Артем Шелковий, генпродюсер регіонального мовлення Суспільного.

Читайте також: Суспільне Мовлення ініціює публічні дискусії у громадах та розбудовуватиме мережу кореспондентів

Офлайн-зустрічі та інтерв’ю з мешканцями заплановані у 32 громадах. У Рівненській області вони відбудуться на початку жовтня у Гощанській, Костопільській, Сарненській, Дубенській, Острозькій та Вараській громадах. Час та місце зустрічей буде опубліковано згодом. 

«Під час наших поїздок громадами області, ми хочемо більше дізнатися про те, чим живуть містечка та села і більше розповісти про Суспільне мовлення. Окрім того, хочемо відібрати з людей небайдужих з активною позицією, тих, хто зможе стати представником Суспільного у своїй громаді і розповідати про найцікавіше і найважливіше — на загал», — каже Орест Гринюк, т. в. о. головного редактора Суспільне Рівне.

Крім цього, телевізійна команда Суспільного Мовлення готується до зйомок виїзних токшоу про життя громад у регіонах. До участі запрошуватимуть усіх, хто хоче розповісти про виклики, досвід та людей своєї громади. Знімання заплановані в останній день поїздок команди проєкту Рівненщиною в Острозі. Стежте за анонсами на сайтах та сторінках Суспільне Рівне.

Реєстрація на безоплатне навчання мультимедійній журналістиці відкрита завчасно: реєструйтеся зараз, щоб взяти участь у проєті. 

«Гіперлокальна кореспондентська мережа є важливим інструментом для забезпечення ширшого медійного покриття на місцевому рівні, а завдяки комунікаційним турам у віддалені від центрів громади ми зможемо не лише знайти гіперлокальних кореспондентів, а й виявити проблеми та потреби у громадах, привернути увагу до цих питань, спонукати до їхнього публічного обговорення та побудувати довіру між журналістами й місцевими жителями», — каже Євгенія Гайфер, керівниця напряму проєкту із розбудови гіперлокальної мережі Суспільного.

Загалом, гіперлокальна мережа Суспільного Мовлення — це кореспонденти, які працюють та будують якісну журналістику у громадах України, автори інфоприводів та новин про свою громаду. Гіперлокальні кореспонденти Суспільного в Охтирці та Ямполі (Сумщина) і Прилуках (Чернігівщина) упродовж повномасштабного вторгнення висвітлюють події та фіксують злочини російської армії у своїх та навколишніх громадах. 

Нагадаємо, з метою розвивати середовище для успішної децентралізації та посилення згуртованості громад команда Суспільного Мовлення до кінця 2023 року розбудовуватиме гіперлокальну мережу в п’яти регіонах, ініціює серію публічних дискусій про життя й виклики України під час повномасштабної війни, створить програми про доступність, деокуповані громади та боротьбу з корупцією. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також національна мережа місцевих каналів і супутникові телеканали Суспільне Новини та Суспільне Крим. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Оперативні та якісні новини Рівненщини — читайте на цифрових платформах Суспільного у Рівному:

*Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.