Тренери від Суспільного у Рівному вдосконалили методи взаємодії у шведсько-українському проєкті

Тренери від Суспільного у Рівному вдосконалили методи взаємодії у шведсько-українському проєкті

22 лют. 2022

17-18 лютого у Львові відбулись навчання для команди тренерів із Суспільне Рівне, Суспільне Львів, Суспільне Карпати та Суспільне Харків, що працюють у межах проєкту співпраці* з Офісом медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) із колегами з інших філій. Від Рівненської філії Суспільного участь у навчаннях взяли Наталія Стратонова та Іван Марчук.

«Ці два дні у Львові були надзвичайно насиченими і цінними. Тренерка, яка із нами займалась — це просто знахідка. Коли ти чуєш матеріал і розумієш, що ці поради і підходи точно тобі знадобляться у роботі з філіями — це дуже круто. Особливо цінним були кейси про роботу з групами, де потрібно і з користю, і цікаво організувати процес. Для прикладу, йдеться про організацію марафонів на усіх платформах, про вибір тем тощо», — ділиться враженнями фахівець із діджиталу Суспільного Іван Марчук.

Упродовж двох днів учасники навчань отримали від бізнес-тренерки й HR-консультантки Наталії Римар інструменти фасилітації групової роботи, ведення сфокусованої бесіди та коучингу.

«Робота з філіями – це завжди виклик, передусім – для самих тренерів, адже ти завжди працюєш зі сформованим колективом. Ми намагаємось спланувати семінари так, щоб філія, в якій працюватимемо, була згуртованою та планувала свою роботу на усіх платформах, а за потреби – самостійно приймала важливі для неї рішення. Для цього необхідно знати, як згрупувати колектив та вести сфокусовану бесіду. Власне, цьому і навчалися у Львові. Це був надзвичайно корисний дводенний інтенсив», — говорить Наталія Стратонова.

«Якщо фасилітація — це про групове ухвалення рішень, то коучинг — робота через запитання: коли ми не даємо готових рішень, але людина сама їх знаходить у процесі. Крім цього, ми відпрацювали  презентаційні навички та спланували роботу з командами з інших філій», — розповіла Наталія Римар.

Читайте також: Діджиталізація філій Суспільного — стартує другий етап міжнародного проєкту

Суспільне Рівне, Суспільне Карпати, Суспільне Львів, Суспільне Харків стали пілотними регіонами, де шведсько-українська команда впроваджувала модель цифрової трансформації та протестувала її ефективність. Представники цих чотирьох регіонів упродовж минулого року навчали колег з інших філій Суспільного онлайн. Цьогоріч ця практика продовжиться офлайн: задля збільшення довіри до мовника та розширення цифрової локальної аудиторії відбудеться робота з трансформації ще восьми регіональних ньюзрумів Суспільного.

«Цього року команда українських тренерів та шведських експертів працюватиме над поглибленням знань, як працювати з діджитал-стратегією новин, створювати локальні марафони та заплановані оригінальні новини. Окремий акцент буде зроблено на роботу з СМS-системою, а саме з модулем планування та Індикаторами Суспільного», 一 розповіла проєктна менеджерка Анастасія Коломієць.

Навесні розпочнеться офлайн-частина у Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Одесі, Вінниці, Дніпрі, Житомирі та Хмельницькому. Мета спільної роботи Суспільного та Офісу медіарозвитку Шведського радіо — зробити регіональні філії мовника найвпливовішими ЗМІ кожного регіону.

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.

Суспільне мовлення співпрацює з колегами з Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) в межах проєкту «Підтримка регіоналізації суспільного мовлення в Україні». Шведсько-українська команда крок за кроком збільшує його аудиторію на цифрових платформах і підвищує рівень довіри до Суспільного в регіонах. Співпрацю реалізують за фінансової підтримки Швеції.

Діджитал-трансформація регіональних ньюзрумів включає розробку програмного рішення з управління мультифункціональною редакцією (планування, продакшн, паблішинг). Також проєкт курує розробку центрального вебсайту новин та новинного мобільного додатку. 

Окремою складовою трансформації стало технічне оновлення ньюзрумів. Чотири пілотні філії отримали ноутбуки, монтажні станції, знімальні камери, мобільні пакети для зйомки й стрімінгу та інше. Головний офіс отримав ресурси для побудови власного кластера серверів для розміщення нових цифрових продуктів.